Ogłoszenia o naborze

                                                             OGŁOSZENIE

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu zatrudni osobę na stanowisku asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej dla dwóch niepełnosprawnych osób z orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

Rodzaj umowy:

– umowa zlecenie (50 godzin miesięcznie)

Stawka:

– 33,43 zł brutto za 1 godzinę

Zakres obowiązków:

Usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej  mogą polegać na pomocy w:

1) wyjściu, powrocie lub dojazdach w wybrane przez uczestnika Programu miejsce (np. dom, praca, placówki oświatowe i szkoleniowe, świątynie, placówki służby zdrowia i rehabilitacyjne, gabinety lekarskie i terapeutyczne, urzędy, znajomi, rodzina, instytucje finansowe, wydarzenia kulturalne, rozrywkowe, społeczne lub sportowe);

2) zakupach, z zastrzeżeniem aktywnego udziału uczestnika Programu przy ich realizacji;

3) załatwianiu spraw urzędowych:

4) nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami;

5) korzystaniu z dóbr kultury (np. muzeum, teatr, kino, galerie sztuki, wystawy);

6) wykonywaniu czynności dnia codziennego – w tym przez dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – także w zaprowadzaniu ich do lub z placówki oświatowej.

Wymagania:

Usługi asystencji osobistej mogą  świadczyć osoby niebędące członkami rodziny osoby niepełnosprawnej:

1)  posiadające dokument potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w następujących kierunkach: asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, opiekun osoby starszej, opiekun medyczny, pedagog, psycholog, terapeuta zajęciowy, pielęgniarka, fizjoterapeuta; lub

2)  posiadające  co najmniej 6-miesięczne, udokumentowane doświadczenie w udzielania bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym np. doświadczenie zawodowe, udzielane wsparcia osobom niepełnosprawnym w formie wolontariatu; lub

3)  wskazane przez uczestnika lub jego opiekuna prawnego, pod warunkiem, że osoba wskazana spełnia przynajmniej jeden z warunków, o których mowa w pkt 1 lub 2.

Okres zatrudnienia:

– od dnia podpisania umowy – do 22 grudnia 2023 r.

Osoby zainteresowane proszone są o osobisty kontakt z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, ul. Królowej Jadwigi 43 pokój 42 lub telefoniczny –

nr telefonu – 052 3555858

OGŁOSZENIE

KIEROWNIKA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W INOWROCŁAWIU

o naborze na wolne stanowisko opiekunki środowiskowej

Zadanie dofinansowane w ramach realizacji przez gminy usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych w oparciu o założenia Programu „Opieka 75+”

  • Opis stanowiska
  1. początek zatrudnienia od 01.06.2022 do 31.12.2022 rok,
  2. forma nawiązania stosunku pracy – umowa o pracę,
  3. wymiar czasu pracy – 1 etat,
  4. zatrudnienie w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, gdzie bezpośrednim przełożonym jest Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu.

  • Zakres zadań wykonywanych na stanowisku, na które przeprowadzany jest nabór:

Prowadzenie spraw wynikających z Ustawy o pomocy społecznej z dnia 12 marca 2004 roku dotyczących podstawowych usług opiekuńczych oraz zadania wynikające z zakresu czynności, w szczególności:

  1. Usługi gospodarcze:
  2. pomoc w czynnościach dnia codziennego, w miarę potrzeby; pomoc przy myciu, kąpaniu, w ubieraniu się, jedzeniu, pomoc w zaspokojeniu czynności fizjologicznych,
  3. zakup i dostarczenie artykułów spożywczych, leków i innych niezbędnych w gospodarstwie domowym,
  4. przyrządzanie posiłków w tym przygotowywanie posiłków i produktów na część dnia, w której osoba zainteresowana pozostaje sama oraz właściwe ich przechowywanie,
  5. utrzymywanie w czystości bielizny pościelowej, ręczników i ubrania osoby zainteresowanej,
  6. pomoc w zakupie odzieży i obuwia,
  7. palenie w piecu, przynoszenie węgla, drewna,
  8. zapewnienie w miarę możliwości kontaktów z otoczeniem,
  9. pomoc osobie zainteresowanej w kontakcie z urzędami, instytucjami, zakładami opieki zdrowotnej.

  1. Usługi pielęgnacyjne:
  2. wykonywanie niezbędnych czynności związanych z utrzymaniem czynności osoby w zależności od indywidualnych potrzeb,
  3. pielęgnacja, w szczególności w czasie choroby i rehabilitacji, zalecana przez lekarza,
  4. pomoc w kontakcie z lekarzem leczącym i służbą zdrowia, zamawianie wizyt domowych, pomoc w rejestracji wizyt w poradni, w sytuacjach tego wymagających.
  5. Prowadzenie niezbędnej dokumentacji.
  6. Bieżąca współpraca z pracownikami socjalnymi w zakresie wymiany informacji na temat środowisk objętych lub wymagający objęcia poszczególnymi rodzajami usług opiekuńczych.

  • Warunki pracy na danym stanowisku: praca w terenie, w miejscu zamieszkania podopiecznych.

  • Osoba ubiegająca się o zatrudnienie musi spełniać następujące wymagania:
  1. wykształcenie średnie,
  2. dyplom ukończenia szkoły na jednym z poniższych kierunków:

– opiekuna domowego,

– opiekuna środowiskowego,

lub

– opiekuna medycznego,

– ukończony kurs potwierdzający posiadanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu opiekunki środowiskowej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej Inowrocławiu

  1. c) mile widziane doświadczenie w pracy z osobami starszymi, chorymi, wymagającymi opieki
  2. d) prawo jazdy kat. B i posiadanie samochodu osobowego.
  3. e) właściwy stan zdrowia do pracy na powyższym stanowisku,
  4. f) posiadanie obywatelstwa polskiego,
  5. g) pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych
  6. h) uczciwość,
  7. i) umiejętność organizowania pracy w domu świadczeniobiorcy,
  8. j) samodzielność i umiejętność pracy w zespole.

  • Wymagania dodatkowe związane z zatrudnieniem, na stanowisku, na które przeprowadzony jest nabór: znajomość topografii Gminy Inowrocław

  • Wymagane dokumenty:

– list motywacyjny

– CV,

– kwestionariusz osobowy,

– kserokopie dokumentów potwierdzających wykształcenie kwalifikacje zawodowe,

– oświadczenie kandydata o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na w/w stanowisku, przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,

– oświadczenie kandydata o pełni zdolności do czynności prawnych oraz korzystania w pełni z praw publicznych,

inne dokumenty potwierdzające zdobyta wiedzę , umiejętności i kwalifikacje,

– zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb związanych z rozpatrzeniem wniosku o zatrudnienie.

  • Informacje dodatkowe

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, ul. Królowej Jadwigi 43, pokój nr 42, w terminie do 27.05.2021 do godziny 12:00, tel. 52/3555850

Informacje

Rejestr zmian